Endüstriyel Mühendislik Hizmetleri
  • Heat Tracing

ENSTRÜMAN MONTAJI

ENDÜSTRİYEL ALANLARDA HEAT TRACING

Heat Tracing ile ısıtma uygulamalarında özel bir elektrikli ısıtıcı kablo; tankın, borunun veya enstrümanların etrafına sarılarak içerisinden akım geçirilir, ve elektrik enerjisi bu kabloda ısı enerjisine dönüşür.

Heat tracing (elektrikli ısı izleme), endüstriyel tesisleri uzun yıllardır kullanılan buharlı, sıcak sulu veya kızgın yağlı ısıtma sistemlerin yerini almaktadır.

Sıcaklık kontrolü çok kolaydır. Heat Tracing sistemlerinde sıcaklık elemanı ile bir veya birçok noktadan ölçüm yapılabilir. Ve sıcaklık kontrolü buharlı ısıtma sistemlerindeki gibi yüksek maliyetli değildir.

Bakım maliyeti sıfırdır. Heat Tracing sistemlerinde, ısıtıcı kabloya dışardan zarar verilmedikçe sistem arızaya girmez. Kendinden regüleli ısıtıcı kablolar sıcaklık kontrolü gerektirmez ve ömürleri çok uzundur. Enerji tasarrufu sağlar. Sistem sürekli devrede değildir. Sıcaklık kontrolü sayesinde sürekli enerji sarfiyatının önüne geçilmiş olunur. En ucuz ısıtma yöntemidir. Heat Tracing sistemlerinin işletme maliyeti buhar ile ısıtmaya göre kat ve kat daha ucuzdur.

  • HER TÜRLÜ TEKNİK BİLGİ İÇİN

    BİZİMLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ

Share: